Obec Hýsly - www.hysly.cz - oficiální stránky obce

hlavní navigace | vypnout grafiku | úvodní stránka | úřední deska | povinné informace

Nacházíte se: www.hysly.cz » Zelené Hýsly » Ekologicky nejpříznivější provoz úřadu

Ekologicky nejpříznivější provoz úřadu

Čestné uznání za 1. místo
Čestné uznání

Obecní úřad Hýsly se umístil na 1. místě soutěže o ekologicky nejpříznivější provoz úřadu/instituce v Jihomoravském kraji v roce 2009 v kategorii obecní úřady.

4. ročník Soutěže o ekologicky nejpříznivější provoz úřadu/instituce v JMK, jejímž cílem je propagace a podpora ekologicky příznivého chování institucí veřejné správy, byl vyhlášen v březnu roku 2009.

Princip soutěže spočíval v zodpovězení otázek, které byly zároveň hlavním kritériem pro vyhodnocení soutěže. Otázky např. zjišťují, zda přihlášený třídí odpad, používá recyklovaný papír, podporuje používání ekologických čistících prostředků, podporuje cyklodopravu zaměstnanců a občanů nebo zda a kolik svých úředníků proškolil v oblasti EVVO. U subjektů, kteří se přihlásily již v předchozích ročnících se dále zjišťovala opatření, která se učinila navíc v oblasti ekologizace provozu úřadu od předchozích let nebo jaká opatření se plánují v časovém horizontu dvou let.

V termínu do 30. června 2009 se přihlásilo 29 úřadů a 4 instituce veřejné správy (Nejvyšší správní soud, Katastrální úřad pro Jihomoravský kraj, Kancelář veřejného ochránce práv a Nejvyšší státní zastupitelství), které sídlí na území Jihomoravského kraje.

Soutěž byla vyhodnocena ve dvou kategoriích – kategorie obecní úřady a kategorie pověřené obecní úřady a instituce. Vyhodnocení soutěže provedli nezávisle na sobě zástupci Krajské koordinační skupiny a Ekologický institut Veronica jako organizace, která se mimo jiné úzce specializuje na tuto oblast a spolupracovala i na vyhlášení podmínek soutěže.


nahoru

úvodní stránka | prohlášení o přístupnosti | mapa stránek

Copyright © 2008 – 2017 Obec Hýsly. Všechna práva vyhrazena.

Webdesign © 2008 – 2017 StastnyWeb